Najlepsze konta bankowe; Ranking banków; Najczęściej wybierane banki; Który bank wybrać

Każdy z nas na pewnym etapie życia będzie musiał podjąć tę decyzję. Obecnie już wchodząc w dorosłość, szukając pierwszej pracy, a może nawet i prędzej stajemy przed wyborem banku, w którym założymy swoje pierwsze konto osobiste. Prawdopodobnie parę lat później przyjdzie nam wybrać bank z możliwie jak najlepszą ofertą pożyczki czy kredytu hipotecznego. Tylko i wyłącznie od nas zależy czy podejmiemy odpowiednią decyzję. Mam nadzieję, że ten aktualny ranking banków ci w tym pomoże.

Ranking Kont Osobistych:

 1. Idea Bank (Konto Idealne) Konto Osobiste Idea Banku to odpowiednik oferty dla przedsiębiorców, do którego dostęp mają otrzymać również klienci indywidualni. Główną ideą banku jest możliwość prowadzenia Konta bezpłatnie, w co możemy również wliczyć standardowe przelewy bankowe (krajowe). Bank nie pobiera opłat za wydanie debetowej karty płatniczej ani miesięcznej opłaty za jej obsługę. Z Konta Idealnego możemy korzystać przez internet za pomocą bankowości elektronicznej Idea Cloud. Dwa przelewy natychmiastowe oraz dwa przelewy europejskie na miesiąc możemy wykonać również bez opłat.
 2. Nest Bank (Nest Konto) Na stronie internetowej danego banku na wstępie wyczytamy, że Nest Konto zostało ocenione jako najlepsze według rankingu Bankier.pl. Filozofią Nest Konta jest korzystanie z podstawowych funkcji za darmo, takich jak prowadzenie samego Konta, wydanie i korzystanie z karty debetowej, przelewy bankowe, wypłata gotówki z każdego bankomatu w Polsce oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet. Konto Osobiste oferuje również możliwość zaciągnięcia debetu, po wykorzystaniu posiadanej na Koncie kwoty. Dla lojalnych klientów Nest Banku przygotowane są wyżej oprocentowane lokaty oraz łatwiejszy dostęp do kredytów gotówkowych.
 3. Orange Finanse (Konto Osobiste) O koncie możemy dowiedzieć się tyle, ile przedstawia taryfa prowizji i opłat. Otwarcie i prowadzenie Konta jest darmowe, tak jak wszystkie podstawowe funkcje Konta. Wykonując przelewy ekspresowe musimy nastawić się na dodatkowe opłaty, jednak mało który bank posiada daną opcję za darmo. Dodatkowo przyjdzie nam zapłacić za powiadomienia SMS, otrzymując gotówkę przelewem na Konto kilka razy w miesiącu lepiej być tego świadomym. Sprawdzenie salda w Koncie Orange Finanse wiąże się z opłatą o kwocie 5 zł.
 4. mBank (eKonto Standard) Poza podstawowymi funkcjami Konta otrzymujemy darmową aplikację mobilną, dzięki której możemy korzystać z Konta elektronicznie. eKonto możemy założyć całkowicie przez internet, bez konieczności stawiania się w placówce. Wpłacając gotówkę na Konto uważajmy na wpłatomaty sieci Euronet, ponieważ zostaniemy obciążeni dodatkową opłatą. Wypłacać pieniądze możemy w każdym bankomacie na terenie Polski, jednak uzyskamy tę funkcję po wykupieniu pakietu, którego koszt wynosi 5 zł. Dodatkowo będziemy musieli zapłacić, jeżeli w danym miesiącu rozliczeniowym nie wykonamy odpowiedniej liczby transakcji. Za sprawdzenie salda na Koncie w bankomacie zapłacimy 5 zł.
 5. Bank BGŻ BNP Paribas (Konto Optymalne) Konto pozwala nam korzystać z naszych środków mobilnie za pomocą aplikacji GOmobile. Prowadzenie konta oraz karta debetowa do Konta dla posiadacza rachunku są darmowe. Gotówkę możemy wypłacać bezpłatnie jedynie z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash w Polsce. Co ciekawe, bank oferuje darmowe wypłacanie środków za granicą z bankomatów grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. Konto Optymalne założymy bez wychodzenia z domu przez internet, jak również telefonicznie. Korzystanie z płatności zbliżeniowych będzie nas kosztowało złotówkę miesięcznie. Obsługa karty debetowej to dodatkowe 7 zł miesięcznie. Od stycznia 2019 roku korzystając z BLIKU, dokonamy darmowej wypłaty jedynie w bankomatach Banku, w innych oddziałach zapłacimy 5 zł.
 6. Inteligo (Inteligo) Prowadzenie rachunku płatniczego i przelewy standardowe to funkcje darmowe. Jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych tą kartą w okresie rozliczeniowym, za który pobierana jest miesięczna opłata za obsługę karty debetowej przekracza 100 zł, również nie poniesiemy żadnych opłat. Wypłacać gotówkę za darmo możemy jedynie z bankomatów PKO Banku Polskiego oraz BZ WBK. Konto Inteligo mogą założyć również obcokrajowcy, jednak nie będąc obywatelami Polski muszą być rezydentami oraz posiadać kartę pobytu.
 7. Raiffeisen Polbank (Wymarzone Konto Osobiste) Rachunek płatniczy z wygodnym dostępem przez internet i oprocentowaniem środków. Prowadzenie rachunku oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju z kartą Mastercard Debit są darmowe. Bez dodatkowych opłat wypłacimy również gotówkę z kartą Wymarzona Visa, jednak tylko z bankomatów sieci Euronet, które znajdują się w placówkach banku Raiffeisen Polbank. Za polecenie przelewu krajowego w złotówkach przez usługi bankowości elektronicznej R-Online oraz Mobilny Portfel również nie zapłacimy. Plusem jest oprocentowanie wszystkich środków znajdujących się na koncie. Dodatkowo z kartą debetową otrzymamy darmowe ubezpieczenie „CYBER pomoc”.
 8. Millennium Bank (Konto 360oBank posiada również osobną ofertę dla studentów. Prowadzenie konta jest darmowe w przypadku zapewnienia min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. jednej płatności kartą debetową lub BLIKIEM w miesiącu. Za darmo mamy również możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu. Przez pierwszy rok używania konta mamy darmowy dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej i technicznej, z której możemy skorzystać, gdy nasze dziecko się rozchoruje, czy jakiś sprzęt w domu ulegnie zniszczeniu. W przypadku polecenia Konta znajomemu bank przyznaje nagrody w postaci biletów do kina oraz bonów do wykorzystania w sklepach internetowych.
 9. ING Bank Śląski (Konto osobiste Direct) Bank aktualnie posiada w ofercie promocję, dzięki której za otworzenie rachunku możemy otrzymać do 140 zł. Za prowadzenie konta, za wyjątkiem wpłaty bądź wypłaty i przelewu w oddziale banku, jak i za krajowe standardowe przelewy przez internet w złotówkach nie poniesiemy opłat. Jeśli dokonamy transakcji powyżej 300 zł miesięcznie kartą do konta Visa zbliżeniowa, również nie będziemy musieli za nią płacić. Darmowych wypłat dokonamy jedynie z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash. Konto posiada intuicyjną aplikację mobilną do korzystania z środków przez internet. Razem z kontem osobistym otrzymujemy dodatkowo oprocentowane konto oszczędnościowe. Gdy polecimy konto Direct znajomemu otrzymamy 100 zł na konto.

 Wybór jest spory, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że większość banków pod szyldami darmowych ofert ukrywa rzeczywiste koszty prowadzenia rachunku. Gdy znajdziemy konto, które nam odpowiada, zawsze powinniśmy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, żeby korzystanie z konta nie wiązało się z przykrymi niespodziankami. Nowo powstałe banki często kuszą dobrymi ofertami, ponieważ muszą w jakiś sposób przyciągnąć do siebie nowych klientów. Duże firmy, które z nazwy znamy od lat budzą za to większe zaufanie, jak można jednak zaobserwować, niektóre poprzestają na już wybudowanej marce i przestają iść z duchem czasu.

Źródła:

 • bankier.pl/wiadomosc/Najlepsi-z-najlepszych-Te-banki-najczesciej-wygrywaly-rankingi-w-2017-roku-Raport-7568081.html
 • kontomat.net/banki
 • ideabank.pl
 • nestbank.pl/indywidualny/konta/nest-konto.html
 • orangefinanse.pl/taryfa-prowizji-i-oplat.phtml
 • mbank.pl/pomoc/oplaty/oferta-indywidualna/aktualna-taryfa
 • bgzbnpparibas.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-optymalne
 • inteligo.pl/konto/konta_inteligo/konto_indywidualne
 • raiffaisenpolbank.com/klienci-indywidualni/konta/wymarzone-konto
 • najlepszekonto.pl
 • bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-360
 • ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste/konto-osobiste-direct
 • wirtualnemedia.pl/m/artykul/w-jakich-bankach-najczesciej-mamy-konta-raport