3 pomysły na pracę przez internet w 2020

praca przez internet

W obecnych czasach praca w internecie nie jest już mitem, ale faktem, z którego korzysta coraz więcej osób. Opcji zarabiania jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą online, takie multum możliwości może czasami przytłoczyć, dlatego warto zapoznać się z najlepszymi formami zarabiania w internecie, które pomogą bez problemu zdobyć trochę grosza.

 

  1. Wypełnianie ankiet

Jedna z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsza praca internetowa. Nie jest to może opcja, która pozwala zarobić dużą ilość pieniędzy, ale na pewno jest to dobry sposób na dorobienie sobie do zwykłej pensji. Wystarczy poświęcić kilka czy kilkanaście minut dziennie, aby coś wpadło na nasze konto. Poza tym wypełnianie ankiet nie wymaga od nas praktycznie żadnej specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia. Jedynie naszą osobistą opinię. Owa praca przez internet ma też swoje wady. Pierwszą z nich jest wspomniany niski potencjał zarobkowy. Drugą ilość ankiet, jaka przychodzi na nasze konto. Średnio na przeciętnym portalu z ankietami jest to kilka miesięcznie. Dlatego, warto jest zarejestrować się na kilku portalach jednocześnie, aby zapewnić większą regularność w dostawaniu ankiet. I po trzecie na większości portali konieczne jest zgromadzenie odpowiedniego pułapu punktów, aby możliwe było wypłacenie pieniędzy na nasze konto bankowe. Należy przy tym uważać i wybierać tylko zaufane portale, które gwarantują wypłacalność. Oto kilka z nich:

 

– Epanel,

 

– Opinie.pl,

 

– Świat Opinii,

 

– I- say,

– Toluna,

 

– Ysense,

 

  1. Copywriting

Kolejna praca online, która polega na pisaniu tekstów na zlecenie. W internecie istnieje wiele portali, które to umożliwią. Działanie takich portali oparte jest na roli pośrednika między klientem, który zleca napisanie danego tekstu, a copywriterem, który to zlecenie realizuje, wykorzystując często w swych tekstach słowa kluczowe, wskazane przez klienta. To dobry sposób dla początkujących, którzy lubią pisać, a do tego potrafią to robić, aby móc zapoznać się w praktyce, na czym polega zawód copywritera. Niestety i w tym przypadku nie ma co liczyć na zbyt wysokie stawki za napisany tekst. Przeważnie jest to kilka złotych za napisanie 1000 znaków. Pisząc kilka tekstów dziennie, można liczyć na około 1500 zł miesięcznie.

 

  1. Zarabianie na social mediach

 

Ta praca internetowa ma najwyższy potencjał zarobkowy ze wszystkich wymienionych w artykule. Prowadzenie popularnego profilu na Instagramie lub kanału na Youtube może przynieść naprawdę duże korzyści zarobkowe. Im większy profil lub kanał, tym na wyższe zarobki możemy liczyć. Najpopularniejsi influencerzy oraz youtuberzy w Polsce są w stanie zarabiać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Na czym się zarabia, prowadząc własny kanał lub profil? Przede wszystkim na różnych współpracach z markami. Oprócz tego youtuberzy mogą liczyć na pieniądze od ilości wyświetleń na swoich filmach. Jednak stawki, jakie za to dostają, są trochę mniejsze, niż te, które zgarniają z umów reklamowych. Nie ma wątpliwości, że jest to najtrudniejszy sposób na zarobek, ale w tej branży liczą się przede wszystkim trzy rzeczy. Pierwszą jest kreatywność, aby tworzone filmy były oryginalne oraz ciekawe, by mogły wyróżnić się na tle ogromnej konkurencji. Drugą rzeczą jest regularność wrzucania filmów na kanał lub zdjęć na profil, aby ludzie nie zapomnieli o naszym istnieniu. Ostatnia sprawa to odrobina szczęścia, gdyż przy takiej konkurencji jest potrzebny również ten przysłowiowy „fart”.